Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi İletişim Bilimleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Seyfi Özgüzel’den Hollandaca seçmeli dersini alan öğrencilerden 4’ü 30 Temmuz-14 Ağustos tarihleri arasında Belçika ve Hollanda’da Nederlandse Taalunie’ye katılacak olan 100 kişi arasında yer almaya hak kazandı.
![](http://iletisim.cu.edu.tr/storage/posts/April2022/PHOTO-2022-04-04-11-14-52 (1).jpg)
‘De Nederlandse Taalunie’ (Resmi dili Hollandaca olan ülkelerin Dilbirliği Kurumu) her sene dünyanın farklı ülkelerinden 45 üniversite, her bir üniversiteden en fazla 4 öğrencinin katıldığı, toplamda ise 100 öğrenciyi bütün masraflarını kendi karşılayacak şekilde kabul eden uluslararası bir kuruluş.
Ortalaması alındığında, üniversite başına sadece 2 öğrencinin düştüğü bu formasyonda, ÇÜ İletişim Fakültesi İletişim Bilimleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Seyfi Özgüzel’in eğitim verdiği kursiyerleri arasından 4 öğrenci Nederlandse Taaluni’ye gitme başarısına imza attı..
27 Nisanda ÇÜ İletişim Fakültesi Konferans Salonunda düzenlenecek olan bir törenle sertifikalarına kavuşacak olan kursiyerlerden Nederlandse Taalunie’ye katılma hakkı kazanan 4 başarılı isim; Tuveyş Eyad, Demir Ferhat, Emine Gök ve Mamut Mert Tatar ise Holanda’ya gitmek üzere uygulamalı eğitim süreçlerini takip edecekler.